İlkin siyahı
 Dünya Kubokunun iştirakçıları

a) 2013 Dünya Kubokunun yarımfinalçıları:
01. V. Kramnik (RUS)
02. D. Andreikin (RUS)
03. M. Vachier-Lagrave (FRA)
04. E. Tomashevsky (RUS)

b) 2014-cü il Qadınlar arası Dünya çempionu:
05. M. Muzychuk (UKR)

c) 2013 və 2014-cü il Gənclər arasında Dünya çempionları:
06. Yu Yangyi (CHN)
07. Lu Shanglei (CHN)

d) 2/2014 ilə 1/2015 tarixləri arasında orta elo göstəricisinə görə:
08. L. Aronian (ARM) 2808.00
09. F. Caruana (USA) 2803.66
10. A. Grischuk (RUS) 2792.16
11. V. Topalov (BUL) 2784.50
12. H. Nakamura (USA) 2775.41
13. S. Karjakin (RUS) 2772.00
14. A. Giri (NED) 2756.91
15. S. Mamedyarov (AZE) 2755.33
16. B. Gelfand (ISR) 2752.00
17. L. Dominguez (CUB) 2750.25
18. Wesley So (USA) 2748.66
19. M. Adams (ENG) 2747.66
20. P. Svidler (RUS) 2747.41
21. N. Vitiugov (RUS) 2740.83
22. V. Ivanchuk (UKR) 2735.25
23. P. Leko (HUN) 2731.08
24. Ding Liren (CHN) 2726.50
25. Wang Hao (CHN) 2724.83
26. P. Harikrishna (IND) 2723.50

e) 46 iştirakçı 2014 və 2015-ci il Avropa çempionatlarından:
27. A. Motylev (RUS) 2014
28. D. Anton Guijarro (ESP) 2014
29. V. Fedoseev (RUS) 2014
30. D. Solak (TUR) 2014
31. P. Eljanov (UKR) 2014
32. C. Lupulescu (ROU) 2014
33. D. Navara (CZE) 2014
34. I. Saric (CRO) 2014
35. I. Lysyj (RUS) 2014
36. H. Melkumyan (ARM) 2014
37. R. Wojtaszek (POL) 2014
38. D. Jakovenko (RUS) 2014
39. V. Artemiev (RUS) 2014
40. I. Smirin (ISR) 2014
41. L. Fressinet (FRA) 2014
42. G. Sargissian (ARM) 2014
43. A. Areshchenko (UKR) 2014
44. M. Perunovic (SRB) 2014
45. I. Cheparinov (BUL) 2014
46. V. Iordachescu (MDA) 2014
47. S. Zhigalko (BLR) 2014
48. S. Ter-Sahakyan (ARM) 2014
49. C. Balogh (HUN) 2014
50. E. Najer (RUS) 2015
51. M. Bartel (POL) 2015
52. D. Khismatullin (RUS) 2015
53. Y. Vovk (UKR) 2015
54. A. Korobov (UKR) 2015
55. A. Ipatov (TUR) 2015
56. A. Volokitin (UKR) 2015
57. M. Matlakov (RUS) 2015
58. S. Sjugirov (RUS) 2015
59. A. Moiseenko (UKR) 2015
60. I. Iljiushenok (RUS) 2015
61. R. Kempinski (POL) 2015
62. I. Popov (RUS) 2015
63. V. Laznicka (CZE) 2015
64. M. Rodshtein (ISR) 2015
65. A. Brkic (CRO) 2015
66. L. Nisipeanu (GER) 2015
67. B. Grachev (RUS) 2015
68. T. Nabaty (ISR) 2015
69. E. Can (TUR) 2015
70. I. Nepomniachtchi (RUS) 2015
71. A. Goganov (RUS) 2015
72. I. Bukavshin (RUS) 2015

f) Amerikadan 20 iştirakçı:
73. A. Fier (BRA) Zonal 2.4
74. Deysi Cori (PER) Zonal 2.4
75. L. Bruzon (CUB) Zonal 2.3
76. E. Espinosa Veloz (CUB) Zonal 2.3
77. R. Robson (USA) Zonal 2.1
78. A. Onischuk (USA) Zonal 2.1
79. G. Kamsky (USA) Zonal 2.1
80. V. Akobian (USA) Zonal 2.1
81. S. Sevian (USA) Zonal 2.1
82. T. Krnan (CAN) Zonal 2.2
83. Granda Zuniga (PER) Continental 2014
84. S. Shankland (USA) Continental 2014
85. Ortiz Suarez (CUB) Continental 2014
86. R. Leitao (BRA) Continental 2014
87. Yuniesky Quesada Perez(CUB) Continental 2015
88. E. Iturrizaga Bonelli (VEN) Continental 2015
89. F. Perez Ponsa (ARG) Continental 2015
90. A. Kovalyov (CAN) Continental 2015
91. Sandro Mareco (ARG) Zonal 2.5
92. Henriquez Villarga (CHI) Zonal 2.5

g) Asiya və Okeaniyadan 20 iştirakçı:
93. Ganguly Surya Shekhar (IND) Continental 2015
94. Vidit Santosh Gujrathi (IND) Continental 2015
95. Zhou Jianchao (CHN) Continental 2015
96. Maghsoodloo Parham (IRI) Continental 2015
97. Lalith Babu M.R. (IND) Continental 2015
98. Le Quang Liem (VIE) Zonal 3.3
99. Nguyen Ngoc Truong Son (VIE) Zonal 3.3
100. Sethuraman S.P. (IND) Zonal 3.7
101. Z. Rahman (BAN) Zonal 3.2
102. Wei Yi (CHN) Zonal 3.5
103. Zhao Jun (CHN) Zonal 3.5
104. B. Adhiban (IND) Continental 2014
105. Ni Hua (CHN) Continental 2014
106. R. Kasimdzhanov (UZB) Continental 2014
107. Wen Yang (CHN) Continental 2014
108. Salem A.R. Saleh (UAE) Continental 2014
109. M. Illingworth (AUS) Zonal 3.6
110. Idani Pouya (IRI) Zonal 3.1
111. R. Jumabayev (KAZ) Zonal 3.4
112. Y. Atabayev (TKM) Zonal 3.4

h) Afrikadan 6 iştirakçı:
113. Amin Bassem (EGY) Egypt
114. Ahmed Adly (EGY) Egypt
115. Amir Zaibi (TUN) Tunisia
116. Arthur Ssegwanyi (UGA) Uganda
117. Richmond Phiri (ZAM) Zambia
118. Adu Oladapo  (NGR) Nigeria

i) FİDE prezidentinin 5 namizədi:
119. Hou Yifan (CHN)
120. G. Guseinov (AZE)
121. I. Kovalenko (LAT)
122. M. Wiedenkeller (LUX)
123. E. Inarkiev (RUS)

j) Yerli Təşkilat Komitəsinin 4 namizədi:

124. R. Mamedov (AZE)
125. E. Safarli (AZE)
126. V. Durarbayli (AZE)
127. T. Radjabov (AZE)

k) PŞA-nın seçməsinin namizədi:
128. R. Edouard (FRA)

Cəmi = 128 iştirakçı